Śmierć bliskiej osoby, to zawsze źródło ogromnych emocji. Smutek, żal, żałoba, osamotnienie – każdy mierzy się z inną mieszanką uczuć, ale wszystkie łączy jeden mianownik. Pochłaniają uwagę do tego stopnia, że trudno wtedy myśleć o formalnościach, mimo że godne pożegnanie zmarłego staje się priorytetem. Właśnie dlatego kluczowy jest wybór sprawdzonego zakładu pogrzebowego takiego jak Absolut.

Czym zajmie się zakład pogrzebowy?

  • W kompleksowej ofercie zakładu pogrzebowego powinny znaleźć się przede wszystkim przygotowanie zmarłego do pogrzebu. Usługi tanatopraksyjne przydadzą się zwłaszcza osobom, które planują pogrzeb z otwartą trumną i będą chciały pożegnać bliskiego w ostatnich chwilach przed złożeniem ciała do grobu. Taka oferta powinna być uzupełniona o szeroki wybór ubrań przygotowanych do założenia w ostatnią drogę.
  • Klepsydry i nekrologi umieszczone w ważnych dla zmarłego miejscach to kolejny ważny aspekt przygotowań do ceremonii pogrzebowej. Ich kolportaż powinien być dobrze przemyślany i pozwalać na zawiadomienie o pogrzebie najszerszego grona osób, które pozostawały w kontakcie ze zmarłym.
  • Kolejnym ważnym kryterium przy wyborze zakładu pogrzebowego jest szeroka oferta trumien i urn, która powinna pozwalać na swobodny wybór produktu spośród zróżnicowanego asortymentu. To w trumnie spocznie ciało lub w urnie doczesne prochy zmarłego, dlatego ich wybór ma kluczowe znaczenie dla bliskich, którzy pragną by te ostatnie sprzęty były eleganckie i wyrażały troskę.
  • Usługi pogrzebowe powinny obejmować też możliwość organizacji kremacji dla osób, które chcą zrezygnować z tradycyjnego pochówku. Zakład powinien się zająć kompletem formalności i logistyką związaną z dostarczeniem ciała do krematorium, a następnie prochów na ceremonię pogrzebową.
  • Profesjonalny zakład pogrzebowy to także profesjonalna oprawa samej ceremonii pogrzebowej. Pomoc w ewentualnym zaangażowaniu księdza i organisty w uroczystość, przygotowanie uroczystej oprawy muzycznej i transport ciała lub prochów na miejsce spoczynku, wszystko to z zaangażowaniem profesjonalnej obsługi o wysokiej kulturze osobistej.
  • Kwiaty i wieńce to kolejny ważny element ceremonii pogrzebowej. Ich projekt i przygotowanie powinno być jedną z dodatkowych usług, które można wybrać w ramach oferty zakładu pogrzebowego. 

Zakład pogrzebowy Absolut – Twój wybór w Żaganiu i okolicach

Zakład pogrzebowy Absolut świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe w:

  • Żarach,
  • Żaganiu,
  • Nowogrodzie Bobrzańskim.

Nasza oferta obejmuje pełen zakres usług i asortymentu pogrzebowego, a nasi pracownicy są gotowi dopomóc we wszystkich niezbędnych formalnościach. Zadbamy abyś w tym trudnym doświadczeniu mógł skupić się na tym co najważniejsze – na przeżyciach swoich i swoich bliskich, a my zajmiemy się resztą.

X